0%

Tonda Obal

Jsem průvodce tříděním odpadu určený dětem. Mohu vypadat různě a v průběhu času jsem se i dost proměnil – věřím, že k lepšímu, jen se podívej.

 

Narození a věk
Samotný projekt Tondy Obala funguje od roku 1997

První maskot Tonda vznikl v roce 2002, byl to takový silnější veselý popelářský chlapík.

Komiksové postavičky jednotlivých druhů odpadů Čendy, Toma, Pepy a Peťky začaly Tondovi pomáhat v roce 2003.

 

Tyto maskoti se poprvé představili jako součást „komiksu

Do současné podoby dvou kluků – Tondů se původní maskot změnil v roce 2012. Od té doby také můžete navštívit samostatné části pro menší a větší děti.

 

Co Tondu baví a zlobí
Určitě vše kolem třídění a recyklace odpadů. Stejně tak ale i šetření vody, energie a celkově ohleduplné chování k životnímu prostředí. Nejvíce ho pak zlobí, pokud někdo ničí cizí snahu nebo, když je někomu příroda zcela lhostejná a nechová se k ní pěkně.

 

Jak s Tondou komunikovat
Na venkovních akcích, stejně jako na školách se můžete setkat s Tondovými lektory, kteří mají spoustu informací o třídění odpadu a snaží se je předat všem ostatním.
Prostřednictvím chatu se pak můžete spojit také s některým lektorem nebo s pracovníkem společnosti EKO-KOM, která Tondu zde na webu oživila.
Odpovědi na další nejčastější dotazy ohledně Tondy najdete v archivu chatu, zde pak také můžete vznášet připomínky nebo náměty.

Ahoj, jmenuji se Tonda Obal a mým koníčkem je vše, co se týká odpadů. Jsem rád, že jsi zavítal na mé stránky. Pokud se chceš dozvědět něco o třídění a recyklaci odpadu, tak jsi tu správně.